Zufalé časy zúfalé rozhodnutia ?

Autor: Anton Fanfara | 17.8.2016 o 17:51 | Karma článku: 5,57 | Prečítané:  804x

Práve som dopozeral tlačovú besedu pána Danka a z jeho úst padlo niekoľko slov, ktoré ma nútia k zamysleniu, no v neposlednom rade by sa mal zamyslieť pán Danko.

Pán Danko si pripravil peknú tlačovú besedu o zmenách v rokovacom poriadku, vystihol všetky otázky, na ktoré sa ho novinári pýtali a v dookola opakoval tri témy s naučenými poučkami o horalkách a tričkách, ale nič podstatné som sa nedozvedel. 

Veľké rozhorčenie vyjadril pán predseda nad správaním predsedu SaS, ktorý bol vylúčený z rokovania grémia. To či pán  Sulík klamal a situácia prebehla tak, ako ju opisuje pán Danko je len súčasťou politického boja a je len na každom z nás, ako toto konanie zakomponujeme do nášho politického rozhodovania a cítenia.

Či už tomu bolo tak alebo onak, pán Danko podľa môjho názoru urobil chybu tým, že pána Sulíka vylúčil z grémia. Pán Sulík je v politike podstatne dlhšie ako predseda SNS, má viac skúseností či už ako poslanec parlamentu SR, predseda parlamentu SR a v neposlednom rade člen parlamentu EU. Pán Danko vstúpil do vrcholovej politiky len nedávno, pričom šéfom parlamentu je pár mesiacov. Namiesto vylúčenia pána Sulíka z grémia mal spraviť výnimku a prijať predsedu SaS, ktorý svojimi skúsenosťami mohol dopomôcť k vypracovaniu kvalitného poriadku, ktorý by sa mohol porovnávať s vyspelými štátmi ako sú Nemecko alebo Rakúsko, avšak bol by prispôsobený podmienkam na Slovensku.

Predseda parlamentu a predseda koaličnej politickej strany žiada slušnosť pri správaní sa poslancov, ich obliekaní a používaní mobilných zariadení, avšak podľa môjho názoru to nezabráni členom strany SMER-SD v rozkrádaní tohto štátu, v mafiánskych praktikách najvyšších špičiek vlády SR, jednanie pána premiéra s médiami, ktorý od volieb dáva len vyhlásenia a neodpovedá na otázky novinárov, ktoré často krát reprezentujú aj otázky ľudu či opozičných poslancov.

Mohol by som menovať radu káuz jednotlivých vlád SMERu, pričom väčšina aktérov nie je potrestaná. V dobe keď už prezident SR poukazuje na milióny v igelitkách a vyzýva na vyvodenie dôsledkov a zahraniční odborníci pochybujú o demokracii na Slovensku a prirovnávajú ju k vznikajúcej diktatúre je nad všetky pochyby jasnejšie, že situácia je zúfalá.

Keď sa zamyslím nad tým. že zlodeji chodia po slobode, existuje tu skupina jedincov nad zákonom a kompetentní sa len usmievajú a mädlia si ruky na peniaze daňových poplatníkov, platí jediné a síce, že zúfalé situácie si vyžadujú zúfale kroky. Tričká s nápisom Fico chráni zlodejov, plagáty, falošné milióny v igelitkách alebo vysielanie na Facebooku predstavujú sériu zúfalých krokov opozície, pričom núti ľudí zamyslieť sa nad faktom, kam nás vedie súčasná vláda.

Tak ako sa zamysleli voliči pred tohtoročnými voľbami a zhodnotili SMERovanie Slovenska za súčasných podmienok nastolených vládou jednej strany a zvolili si zmenu, mal by sa zamyslieť aj pán Danko nad jeho pôsobením v koalícii. Mal by sa zamyslieť nielen nad etikou a správaním poslancov v parlamente ale aj nad etikou poslanca mimo neho pri míňaní peňazí daňových poplatníkov a spravovaní verejného majetku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan s novým imidžom opäť pobavil. Poľsko bola jasná voľba, tvrdí

Peter Sagan sa po predčasnom odchode z Tour de France vracia do pelotónu

KOMENTÁRE

Ľutujem, že som vám zabil brata

Aké ponaučenia sa dajú odniesť zo straty blízkeho?

KOŠICE KORZÁR

Vodárne predali pozemky developerovi. Ich šéf tam kúpil 24 bytov

Hreha: Byty sú moja súkromná vec.


Už ste čítali?